Guzzidiagissa on Datalogger ominaisuus. Piuhat kiinni, ”Tiedosto-asetukset-lisäasetukset-tee arvoista csv loki” ja läppäri tankki- tms. laukkuun, ja ajoon.
Näyttöön valitut (8 kenttää) tiedot kirjoitetaan CSV –tiedostoksi, jonka voi avata sitten taulukkolaskimella. Tästä ei synny kuitenkaan suoraan kartoiksi siirrettävää taulukkoa, koska ecuun siirrettävissä taulukoissa vaikuttavat mukana ne monet muut muutettavissa olevat ("Tunable") asiat (Fuel Trims).
15M eculla varustetuissa Guzzeissahan ei tietty ole lambdaa. 15RC ecu (ensimmäiset kattipelit) antaa ulos myös tiedot: ”Lambda (V) ja lambda integraatio”. 5AM ecu: Lambda mV, lambda integraatio, lambdasäätö. Näiden lisäksi voi valita tiedostoon esim. kierrosluku, kaasuläpän asento (asteita), sytytysennakko, ruiskutuksen kesto, öljyn lämpötila.