Ei verta nenästä, samanlaisen 10A tilalle laitoin ja ei ainakaan tuolla n 50 km uudelleen polttamista ilmennyt.
Itselläkin mielessä että toivottavasti ihan sulakkeen omaa väsymistä ja ei siis varsinaista vikaa pyörässä, mutta katsotaan keväällä kun taas tienpäälle.
Kunnon täyshuolto edessä ja katselen tällä kertaa sähköpuoleltakin mitä keksin, ainakin kaikki kontaktit puhtaaksi ja tarkistaa että johdot ehjiä jne muuta putsausta.
Pyörä on talvet n +5-10C suht kuivassa sisätiloissa, en odota että sähköpuolella olisi isoja hapettumia tullut ainakaan omassa omistuksessa, aiemmista säilytyksistä ei oikein tietoa.
Ja käyn sen kuuluisan tankin sisäisen bensapumpun kanssa erän filtterivaihtoa ja tutkitaan letkujen kunto, mulla on sinne edesmenneen Hempan lähettämät ja hyväksi suosittelemat osat jotka vaihtunee tilalle.
2009 näkyy viimeksi vaihdetun filtteri, taitaa olla tosiaan kohde johon kynnystä ryhtyä ammattilaisillakin ihmetyttää, eikö juuri hankalat asiat pitäisi hoitaa kun tietotaitoa?
Perusasiat kyllä hoituu meiltä amatööreiltäkin.