Kirjoittaja Aihe: hot spot  (Luettu 3980 kertaa)

herrapii

  • Viestejä: 266
  • aika viljo
hot spot
« : Syyskuu 14, 2006, 13:52:27 ip »
Laitoin eilen classic in org. lämpökahvat jotka tänään koe ajoin Hki-Turenki lämpöö +14c. mukavasti käpälät lämpis voin suositella vaikka aika hintavat olivatkin. Asennus sujui nips naps n. 1h.

niin hyvin lämpiää että pakko käyttää paksuja hanskoja lämpötilassa +3c.

Ps. Iso suojaava blexi.

                                                 :prof:
« Viimeksi muokattu: Helmikuu 19, 2007, 06:05:00 ap kirjoittanut herrapii »

Rauno

  • Viestejä: 186
hot spot
« Vastaus #1 : Syyskuu 26, 2006, 12:24:00 ip »
Laitoitko koko kahvat vai elementit kahvojen alle? merkki ja kuinka paljon oli hintavat? Itselläni olisi myös tarkoitus asentaa Calin kahvoihin lämmitys, kun alkoi nuo pakkasaamutkin. Viime syksynä laitoin vaimon pyörään kaksitehoiset lämpöelementit (36€) ja kateellisena olen kuunnellut kehumisia, eipähän palele. Näppejähän voi kyllä välillä sulatella sylintereiden päällä ajaessakin, mutta ois kai se mukavempi jos eivät kohmettuisikaan.

T Rauno

herrapii

  • Viestejä: 266
  • aika viljo
hot spot
« Vastaus #2 : Syyskuu 27, 2006, 14:05:06 ip »
laitoin alkuperäiset touring-mallin kahvat joihin tuli uusi katkaisin oikeallepuolelle sillä classic mallissa oli vain muovinen peitelevy siinä paikassa hintaa 190järkyttävää €. mutta on alkuperäinen.