Kirjoittaja Aihe: Calin kytkin  (Luettu 2684 kertaa)

hannujussi

  • Viestejä: 89
Calin kytkin
« : Toukokuu 04, 2009, 11:05:38 ap »
Heissan
Istutin viime kesänä Calin kylkeen sivuvaunun ja nyt kun aloiteltiin uutta ajokautta vapun aikoihin niin huomasin, että kytkin tuppaa luistamaan. Onko millainen urakka edessä, selvitäänkö säädöllä vai onko avattava koko paketti? Onko kytkinkahvan välys ennen kiinniottoa millainen, nyt tuntuu olevan sellainen ettei välystä juuri ollenkaan. Mistäpä löytyy lähin apu Jyväskylän lähimaastosta jos tarvitaan isompia toimenpiteitä, Jämsän huoltoporukka ei hirveän paljoa ymmärrä Guzzin päälle.

kvlm

  • Viestejä: 378
Vs: Calin kytkin
« Vastaus #1 : Toukokuu 04, 2009, 11:34:56 ap »
kokeile ensin säätää kahvaan välystä, vivun päästä mitattuna pari senttiä. -ilman välystä kuluttaa kytkimen lisäksi myös painelaakerin.

  -KG-

themetus

  • Vieras
Vs: Calin kytkin
« Vastaus #2 : Toukokuu 04, 2009, 12:47:03 ip »
Ainakin Jämsässä, Huoltokaksikko, p.  014 - 718 005 on ihan virallinen Guzzin huolto paikka, moto italian sivuilta katsottuna. Eikös tuolla tiedä Guzzeista?

poku

  • Viestejä: 133
Vs: Calin kytkin
« Vastaus #3 : Toukokuu 09, 2009, 01:03:30 ap »
Kytkimen säätöhän on siellä laatikon takana, kannattaa katsoa ettei se kanna. Eli mihin vaijeri loppuu.  8)