On todellakin jännä sinänsä toi kuinka tuuli vie pyörää. Toi Mandello Rosson pikku puolikatekin ottaa tuulta,vaikka se näyttää kovinkin aerodynaamisesti liukkaalta. Le Mans 1:sen katehan on ennemminkin kosmeettinen lampun ympäristön suojus, eikä siis vaikuta ajoon.
Toinen selvä ero on kypärämetelissä. Schubertin Concept on Lempparin kanssa tosi hiljainen ja Mantelissa taas pyörteilee jo sen verran että melutaso on suurempi.
Onneksi Le Mansin ajoasento on sopivan matala, joten tuulivastus ei haittaa. Ajoin mamman Nevadaa tossa taannoin, ja kyllä tommonen 110-120 vähänkään pitempään pidettynä on melkoista tangosta roikkumista.
Mulle kävi aikanaan päinvastoin kuin Pokulle, viimeinen muoviluoti oli Hondan VFR, todella loistava peli muuten mutta siitä vain puuttu se jokin. (Kuten viat ja toimintahäiriöt, ehheh..)