
No mutta hyvä on ollut kyyti Caliksi...
Motorrad -lehti on mitannut 1997 / 184 km/h maksimiksi ja silloin vielä ei olleet pakokaasumääräykset tehoja alentamassa.
Vaatii varmaankin sen, että kaikki ylimääräinen on pois, tankki jokseenkin tyhjä, pleksi pienin mahdollinen ja ohjausvaimennin on väännetty jäykimmilleen. Puhumattakaan imu-ja pakopuolen avoimmuudesta ja PC:stä... Että sillä tapaa vie tämä jossain joskus heikkotehoiseksi ja vanhanaikaiseksi moitittu maamoottori. 2 päällä, suurin pleksi ja laukut & täysin vakio moottoriosasto: hiukkasen eri meininki.
Workshop Manualista mittoja maasta alkuperäisen pleksin yläreunaan (-03):
EV Touring (suuri alaosaltaan "ei läpinäkyvä" pleksi) : 1420 mm, istuinkorkeus 770 mm, pleksin yläreuna siis penkistä 650 mm (oma paino 251 kg)
Titanium ("lampunympäryspleksi"): 1240 mm, istuinkorkeus 750 mm, pleksin yläreuna siis penkistä 490 mm (oma paino 251 kg)
Stone Touring (kirkas pikkupleksi): 1350 mm, istuinkorkeus 770 mm, pleksin yläreuna siis penkistä 580 mm (oma paino 246 kg)