Eilen vasta ehdin ajaa kunnon reissun kaasarien rempan ja öljyjen vaihdon jälkeen. Pyörä toimii hienosti ja lähtee lämpimänäkin käyntiin pelkällä startilla ilman kaasuun koskemista.
Säädin ilmaruuvit ihan mutulla ja näytti onnistuneen.
Peräkotelon lämpeämistäkin tarkkailin, mukavan kädenlämpöinen ajon jälkeen. Ulkolämpötila oli eilen noin 26 astetta. Ja laatikko vaihtaa nätisti.
Seuraava muutoskohde on satula ja sarvet. Minulle luonnoton kulma ranteeseen tällä vakiostongalla.
Joku loivasti taivutettu T-stonga voisi olla hyvä. Satula on minulle liian edessä joten joku pitempi malli täytyy hankkia.
Tuli ajettua Kuusankoski-Taavetti-Hamina-Virojoki-Vaalimaa reitti. Paluu motaria pitkin alkoi tuntua istumalihaksissa ja sarvista sai jo pidellä tosissaan kiinni kun oli vastatuulta.
Mutkatieosuus Hamina-Klamila-Virojoki oli mukava kurvailla eikä jalkalaudat raapineet missään kiinni vaikka meinasi jo usko loppua muutamassa mutkassa