Kirjoittaja Aihe: SÄÄPÄIVITYS  (Luettu 7372 kertaa)

kaide

  • Viestejä: 1 141
  • Rookie_1977
Vs: SÄÄPÄIVITYS
« Vastaus #15 : Elokuu 09, 2013, 09:24:25 ap »
http://www.foreca.fi/Finland/Rauma/map/radext2?zoom=sfi2. Tuolla kun leikkii, niin se näyttää, että nopein tie olisi myös kuivin. Niinhän se melkein aina onkin. Tarkennus: täältä Helsingin seudulta päin startattaessa.
Forza Moto Guzzi!

motomatti

  • Viestejä: 13 492
Vs: SÄÄPÄIVITYS
« Vastaus #16 : Elokuu 09, 2013, 10:30:58 ap »
Lainaus
Soon taiffaan tosi, ei kannata arkaa peliä kastella.

Eipäs herkistellä. En ole kuullut että muillakaan Brevan omistajilla olisi ollut kosteudesta johtuvia ongelmia pyörissään.
Sähkölaitteiden sijoittelussa on huomioitu varsin mukavasti mahdollinen sateen vaikutus. Releet ja sulakkeet ovat hyvässä paikassa tankin ja satulan rajapinnassa. ECU on asennettu heti emäputken taakse. Pesua ajatellen se on arka paikka eikä ainakaan painepesuripesun kohde. Muutoin sekin on ajoviimalta kohtuullisesti suojassa lampun/katteen takana.

Kehutaan pyöriämme yhdessä jo iltasella. Itselleni ei ole tullut vastaan 850 Brevaa. Ei tosin tonnikaksisatastakaan. Näitä tonnisatasia on liikkeellä täällä Pirkanmaalla sen verran että joutuu tien päällä morjestelemaan.

Koska Raumalle on Tampereelta kohtuullisen lyhyt matka niin arvelin ajelevani maisemapätkän Lempäälä - Punkalaidun - Vampula - Säkylä - Eura - Rauma. Jos sataa oikein kovasti niin sitten suorempaan. Vaimo ei tykkää viivyttelystä sateessa.

Nyt tankkaamaan/pullakahville Shellille. Pajalle vielä hetkeksi hommiin ja lähtö joskus viiden aikaan iltapäivällä.

TunturiTT

  • Viestejä: 11 408
Vs: SÄÄPÄIVITYS
« Vastaus #17 : Elokuu 09, 2013, 14:14:01 ip »
Eikös ne 1200 Sportit voi laskee Brevoiksi? Niitähän on tien päällä jonoksi asti  :P
Hyvä pyörä, parempi mieli.

Jukka Laine

  • Administrator
  • ***
  • Viestejä: 1 053
  • Kotirintamamotoristi
Vs: SÄÄPÄIVITYS
« Vastaus #18 : Elokuu 11, 2013, 12:17:49 ip »
Tolla aralla pelillä meinasin läppäriä. Mulla ole koskaan ollu hankaluuksia kosteuden ja Guzzien välillä eikä ollu eilenkään ku kosteesa tuulessa Raumalle retkeilin. Olipas mukavata saunoa kera hersyvien juttujen. Ihan loppumetreillä jopa pyöristä sanailtiin tovi. Paluureisu sujahti kolmeen tuntiin nopeinta reittiä ja loppumatkasta kerkesin naatiskella tunteroisen Brevan hyvästä valovoimasta. Varsin sulavaa oli kyyti, jotenka tähän mennessä olen sangen tyytyväinen uutukaiseeni.
Jukka Tuusulasta, Sport 1200.
Verestä Hyviä Muistoja!
Veriryhmä Gruppo MOTO GUZZI.