Joo hyviä vastauksia

Ketjuvetoinen on aika kumma ensiö- ja toisioketjuvetoineen, ja onhan baarijakkaralla kotoisaa istuskella. Vaan voipi olla, että leiskuu ketjuöljyä lahkeille, toisin kuin tuossa toisessa.
Sitten on kumma myös tuo toinen, Guzzi. Ainakin Tanskassa. Koko reissun aikana bongasin kaksi (ikänäkö?). Toisen Fredericiassa kun laitettiin Sportti parkkiin. Paikalle kurvasi niin ikään iäkäs Cali, ja varsin hilpeä kuski valkoinen avopotta remmi auki riippuen. Kyseli siinä pyöreät rillit päässä keikkuen että onko kaikki ok. Kun kerrottiin että ok, kahville mennään tuohon viereiseen satamakioskiin niin kaveri jatkoi matkaansa pari kertaa saman korttelin kiertäen. Eihän siinä voinut kuin todeta, että käy ja kukkuu, sekä Cali että kuski. Olisikohan ollut opettaja, jolla liian pitkä kesäloma

Sitten toinen havainto, että Ruotsissa vähän pyöriä, ainkakaan ei tarvinnut hirmuisen paljon moikkailla. Tosin Göteborgin satamassa eräs Triumphikuski oli sitä mieltä että Ruotsissa on runsaasti pyöriä, no kai se on mihin vertaa.