Jatketaanpa.... vaikka taisin eksyä aiheesta...hieman

Mutta uuden Guzzin ostajalle nostan hattua

ps. asiasta toiseen ja neljänteen
Tälläinen pers'jalkanen vahna pieru ei arvosta hirveesti kuutioita.. tosin kaksi päällä vielä pitää pyörän liikkua ...... mutta jos 750 ccm varsinkin V7 Racer...olisi muutamaa kaakkia tehokkampi ja muutamaa senttiä matalampi..kyllä soolo maistuisi....namm .!!!
ELI SATULAKORKEUS JA PAINO... ja sitten muut..
MP- näyttelyssä kun kävin , niin pyörät joihin jollain arvokkudella kyytiin pääsin oli Triumphin- ja japsicustomit ja Diavel ja ylläri BMW G650... ja kantapäät puhtaasti maassa.
Ps. 1. Onko joku uskaltanut 4 v seisonnan jälkeen yrittää käyntiin konetta purkamatta ( jos ei ole suojannut konetta )
Ps. 2 Piti oiken harrikan malleja selailla..... että Vintagen näköinen... hmmm . Olisiko H-D FLSTSECVO Softail Convertible ...heh.heh

ONKO tällainen harmittava tapaus on käynyt

Tuulenpoika ei taida olla maisemissa.... varmaan taas hiihtelee pakkasasteita vastaan... - 30 ast.c 30 km / päivä ja -40 ast. c / 40 km / pv
Laitan sitten vaikka oman "ketjun" jos menee siihen vaiheeseen , että kaljan joudun tarjoamaan.
MR