Samaisena viikonloppuna kun on kokoontuminen Rantasalmella on Virtasalmen Motoparkissa mukavan ajomatkan päässä isohkot kisat. Lähtöjä riittää ja lähtijöitäkin viivalle on tainnut ilmoittautua kolminumeroinen määrä. Harjoitukset perjantaina, aika-ajot ja osa lähdöistä lauantaina. Sunnuntaina toiset erät.
Suomesta useita osanottajia joiden joukossa myös Guzzilla kisaamaan lähtevä Luoman Jussi. Pyöränä V750 S replika -72. Luokka Forgotten Era.
Jos lauantaina on hyvät ajokelit ja otsalohko ei pakota niin pyörähtänen Virtasalmella. Viimeistään sunnuntaina palatessa poikkeen katsomaan miten myllyt pauhaa. Näissä kun ei ole turhia vaimennuksia melun suhteen niin kuin vinkuvissa nykypyörissä. Tunnelmaa!
mm