Gruppo MOTO GUZZI Finlandia Foorum
Yleinen keskustelu => Tekniikkapalsta => Aiheen aloitti: FidelixetVerax - Marraskuu 27, 2021, 11:17:01 ap
-
Edelleen tiedustelisin tuosta Rinta-joupin Californiasta. On kaksikilpinen pyörä. Aikaisempi rekkari JL-564. Mikä on teidän guzzistien ajatus kaksikilpisestä pyörästä. Kyseisessä myyntiliikkeessä ei ole tietoa pyörän historiasta.
-
Ko. Stonesta en tiedä. Kaksikilpisistä ,niitä on muutama ollut. Aivan "priimaa". Kilpiä vaihdetaan myös muista syistä kuin vaurion takia,se lienee kuitenkin yleisin syy. Itselle on sattunut mm pyörä, jonka alkuperäinen rekkari oli VC-×××, kilpi vaihtui syystä,"en ajele huussilla", EU-hömpötyksen alussa jos halusi eu-kilven nopeasti,vaihtui myös rek.nro. Nykyinen ajopyörä muuttuu talvenaikana 2-kilpiseksi, haluan paremmin tyyliin sopivan kilven ,ilman sitä vasemman yläkulman merkkiä.
-
Näitä sattuu. Ostin aikoinaan EU-alueelta pyörän joka oli poistettu kansallisesta rekisteristä ja siksi erinomaisen halpa. Veroa meni maahantuodessa 123 euroa. Tällöin rekisterinumerokin vaihtui. Tosin EU-kilveksi jossa kansallisuustunnus. Se ei minua rasita.
-
Autokaupoilla on varmaan täysi lista gay-kilpiä.. Tiedän ainakin kaksi tapausta, missä on mennyt vaihtoon ennen ajoneuvon omistajanvaihdosta ko. syystä.