Gruppo MOTO GUZZI Finlandia Foorum
Yleinen keskustelu => Asiaa ja asian vierestä => Aiheen aloitti: MakikEr - Helmikuu 23, 2007, 06:25:17 ap
-
Riku Motor Lahdessa avasi tänään myymälän, jossa myydään vain näitä rautapyöriä, näitä Guzzeja. Myymälä on Rikun huollon yhteydessä Moisionkadulla. Olipa mukava katsella kun näytillä oli Griso, Vintage, Nevada ja tietysti Norge vaikkei tuo turska kai varsinaisesti rautapyörä ole. Liput liehuivat portilla ja muutoinkin merkki oli hyvin esillä.
Tarjolla on myös muuta Guzzi aiheista tavaraa, ostin Guzzi myssyn, aamulla lämpötila - 27.
-MakikEr-
-
Miten mä aina onnistun missaamaan noi Rikun tapahtumat?! Tais olla pari viikkoa sitten kun kävin viimeks Rikun sivuilla, eikä sattuneet avajaiset silmään. Olis voinut poiketa tänään. :( Rompepäivätkin olen jo kahdesti huomannut vasta seuraavalla viikolla.
-
Jos piipahdatte, niin kyselkää hinnat ja toimitusajat noille tällä sivulla (http://www.rikumotor.fi/uudet_motoguzzi.php) mainostetuille vuoden 2007 uusille Custom 940 ja Griso 8V malleille.
Olli
-
Täydet pinnat Rikulle!
Guzzi saa arvoistaan kohtelua oman myymälän myötä.
Kimmo