Gruppo MOTO GUZZI Finlandia Foorum
Yleinen keskustelu => Asiaa ja asian vierestä => Aiheen aloitti: Pexi - Tammikuu 07, 2007, 17:26:40 ip
-
Muutaman kuukauden odottelun jälkeen taitaa olla nyt kaikki tilatut varusteet pyörässä kiinni. Takaboxin ja hälyn sain kiinni nyt viime perjantaina.
Antoivat liikkeestä asennuksen ajaksi sijaiskulkimeksi 20000 km ajetun Aprilian Scarabeo skootterin - aivan hirveä laite, vaikea uskoa että noita myydään/myytiin läjäpäin Italiassa.
(http://pexi.smugmug.com/photos/121633848-M.jpg)
-
Haluu tommosen kans. (Vielä kun sais vaimon ymmärtään)
-
R80/7 kirjoitti:
Haluu tommosen kans. (Vielä kun sais vaimon ymmärtään)
Niimpä. Sitä mäkin oon akalle yrittäny selittää että tuommonen olis välttämätön. Ei vaan mene jakeluun...:(
-
Aikamoinen aromipesä takatelineellä. Paljonko on tilavuus?
-
Tilavuudesta en litroina tiedä, mutta max 5 kg tuonne saisi kamaa laittaa ja kypärän lisäksi sinne uppoaa jonkun verran muutakin tavaraa. Boxin pohja ei ole tasainen, ja lukko vie yllättävän paljon sisätilaa, mikä saattaa haitata lastausta jonkun verran. Esim kypärä jää ikäänkuin kallelleen kun sen heittää sisään.
Aikamoinen raskas kuormajuhtahan tuo Norgesteri jo alkaa olemaan, kun kaikki laukut on kiinni. Onneksi laukkujen lukitustsydeemit on aika näpsäkät käyttää, niin ne voi ottaa mukaan vain tarvittaessa. Vaimokkeellehan tuo takaboxi on melkein must selkänojineen - silloin harvoin kun kyytiin hyppää, niin antaa turvallisuuden tunnetta kun ei tarvitse pelätä tippuvansa kyydistä.
Ehkä tämä kuva parhaiten kuvaa tilavuutta:
(http://pexi.smugmug.com/photos/121648775-M.jpg)
-
Tyylikäs paketti Pexi,
Ei voi kuin onnitella omistajaa!
Kimmo