Gruppo MOTO GUZZI Finlandia Foorum
Tapahtumat => Tapahtumia => Etelä-Suomi => Aiheen aloitti: PetriV - Huhtikuu 27, 2016, 20:10:45 ip
-
Morjensta pöytään ja kevättä kaikille,
piti vähä ottaa förskottia ja käydä Syökerillä - ei ollu ruuhkaa. Sielähän myyrään kaljaaki baarin puolella.
-
Moi!
Kesän ajokausi on alkanut ja keskiviikkotapaamiset Syökerillä jatkuvat talven tauon jälkeen.
Huomiseksi on luvattu kelpo keliä! 8)
t. Kimmo
-
Suunnaksi Syökeri.
-
Eilen, 4.5.2016, Paikalla 9 guzzistia verratonta ajosäätä naatiskelemassa.
-
1.6. Syökerissä viitisentoista guzzistia!
Joukossa yksi upouusi Moto Guzzin omistaja Riihimäeltä.
Tervetuloa joukkoon!
-
Kiitos tervetulotoivotuksesta. Yritän kesän mittaan tulla vähän väljemmälläkin aikataululla paikalle, nyt olin Syökerillä vain vajaan puoli tuntia.
-
Syökerin matkalla voi myös käydä saunassa ja uimassa
Nurmijärven srk:n leirikeskuksessa Sääksin rannalla
kesä-syyskuussa klo 16-20
Sääksjärventie 156, Hyvinkää
Koordinaatit: 60.51482, 24.67985
-
Olisko väellä mitään sitä vastaan, että muutetaan Syökeri-illaksi tiistai?
Näin pääsisivät halukkaat helpommin käymään myös Haltialan Wanhassa Pehtoorissa keskiviikko-iltaisin.
Jos ei, niin aloitetaan käytäntö jo ensi tiistaina 19.7.
Kaijus
-
Viitisenkymmentä henkilöä on jo käynyt lukemassa viestin eikä yhtään vastalausetta ole tullut,
joten kokeillaan tuleeko huomenna Syökerille ketään - minun lisäkseni 8)
Kaijus
-
Tiistai on oikein hyvä päivä. "Omat" muut ryhmäni kokoontuvat ma, ke ja to. Tulen Porvoosta ensi viikolla jos ei ihmeitä satu uusvanhalla Brevallani
-
Kelivarauksella sinne sitten.
-
Yksi Syökeriin yrittävä lisää!
-
Moi,
Tiistai on yhtä hyvä päivä kuin keskiviikko :)
Varsinkin, jos se poikii Syökerille lisää kävijöitä!
t. Kimmo
-
Hyvinhän tiistai näkyi kahvittelupäiväksi sopivan. Väkeä kerääntyi oikein mukavasti eli reippaasti toista kymmentä.
Kaukaisin vieras Raisiosta asti uudenkarhealla 1400 SE:llä. Mukana myös harvinainen 80- luvun puolivälin Cagiva Alazurra 650, Guzzi NTX 350, pari Ducatia ja sekalainen valikoima muita Guzzeja (ainakin Cali EV ja Jackal, Breva 850, Cali III, Mille GT, Sport 1200, V9 Roamer, Griso 1200)
Jatkettaneen siis tiistaisin.
Kaijus
-
Tänään oli selvästi aistittavissa ulkokokoontumisten loppuminen tältä ajokaudelta..
Paikalla kolme Guzzistia (kuvaan sopii vain kaksi :P) ja kaksi Guzzia. Ilma oli viileähkö ja pimeä tulee turhan nopeasti = tällaiselle ikänäkö-hämäräsokealle ;-/
Nyt ehdotuksia sisäkokkareiden pitopaikaksi tai sitten jatketaan Vespassa entiseen malliin.
-
Jos Haltialan Vanhassa Pehtoorissa jatkuu keskiviikon jatkettu aukioloaika, niin sitä sessiota vois jatkaa tänäkin talavena. Julkisilla tuonne on vähän haasteellista päästä kylläkin.