Gruppo MOTO GUZZI Finlandia Foorum

Yleinen keskustelu => Tekniikkapalsta => Aiheen aloitti: NorgeGTL - Lokakuu 02, 2013, 14:36:14 ip

Otsikko: Cali Classiciin Vintagen penkki?
Kirjoitti: NorgeGTL - Lokakuu 02, 2013, 14:36:14 ip
Minkälainen tuo Vintagen penkki on matkustaa? En ole aivan tyytyväinen Classicin alkuperäiseen. Hiertää liikaa lämpöisellä kelillä.
Otsikko: Vs: Cali Classiciin Vintagen penkki?
Kirjoitti: TunturiTT - Lokakuu 02, 2013, 18:50:12 ip
Rouva nukahti Vintagen kyytiin koeajolla.. Eli ilmeisen rento jakkara?  ;)
Otsikko: Vs: Cali Classiciin Vintagen penkki?
Kirjoitti: Jouko S - Lokakuu 02, 2013, 19:25:51 ip

Hiertämistä en ole huomannut ja muutenkin on penkin puolesta pitempikin matka sujunut hyvin. Vaimokin on takana kehunut penkin hyväksi.
Sinun päiväajomatkat on kyllä ihan eri planeetalta kuin minun, joten parhaiten asia selviäis tietysti koeajolla. Jos maltat kevääseen odotella, niin vaihdetaan penkkejä, kun sopivalle matkalle olet menossa. Mitäpä noita summassa ostelemaan.

Jouko
Otsikko: Vs: Cali Classiciin Vintagen penkki?
Kirjoitti: NorgeGTL - Lokakuu 02, 2013, 19:56:14 ip
Senhän voisi käydä koeistumassakin. Talvehtiiko se täällä kotimaisemissamme? Tuli tämä asia mieleen kun Piikkiössä istahdin Akuila Neron päälle, jossa on ilmeisesti sama penkki kuin Vintagessa. Ainakin erilaiselta se tuntui. Ja mobile.de -sivustolla oli myynnissä yksi Classic jossa oli tuo Vintagen istuin.
Otsikko: Vs: Cali Classiciin Vintagen penkki?
Kirjoitti: Jouko S - Lokakuu 02, 2013, 20:13:32 ip
Kotitallissa se talvehtii. Tässä kuussa olen kotosalla vain silloin tällöin, mutta kuun vaihteessa helpottaa.
Soitellaan.

Jouko
Otsikko: Vs: Cali Classiciin Vintagen penkki?
Kirjoitti: NorgeGTL - Tammikuu 20, 2014, 22:46:07 ip
Tuossa lopputulos. Ei huono(n näköinen).