Gruppo MOTO GUZZI Finlandia Foorum
Yleinen keskustelu => Asiaa ja asian vierestä => Aiheen aloitti: Jukka Laine - Syyskuu 03, 2013, 09:29:05 ap
-
Vauhtin tunnetta ilman henk.koht. riskiä tuli koettua. Aikalailla asialle omistautuneita immeisiä nuo kuskit ja vailla ittesuojeluvaistoa. Bonuksena loppupuolen tekstitysongelmien vuoksi jakoivat ilmaislipun käteen poislähettäessä. Meni hintalaatusuhe kohilleen. Pätkä löytyy netistä kuulemma, jos handlaa nuo imutushommat. Kannattaa katella.
-
Minä en sanoisi sitä itsesuojeluvaiston puutteeksi, mieluummin riskienhallinta on vähän eri tasolla kuin tavallisilla kaduntallaajilla. Road Racing -miehet on tosiaan ihan oma rotunsa. Kilpailuvietti on aivan toisella tasolla. Monet (suurin osa?) huippu RR kuskit eivät ajat short circuittia ollenkaan, tai hyvin vähän. Kuitenkin kun heitä katselee ja kuuntelee varikolla, niin ovat hyvinkin "lähestyttäviä" ja "tavallisia". Siellä ne varikon olut teltassa nauttivat virvokkeita siinä missä muutkin. eivät tarvitse omaa aidattua VIP-aluetta.
(https://lh4.googleusercontent.com/-fB7ID6k3PHw/UhKZGdAUmhI/AAAAAAAAFC4/x4hYjHmE4Rk/s480/IMG_8629.JPG)
(https://lh5.googleusercontent.com/-x9QPPTMVqp0/UhKejuacy9I/AAAAAAAAFEg/Bsw_r2P6E2s/s480/IMG_8631.JPG)
(https://lh3.googleusercontent.com/-KPl9nhxHwyg/UhKgSlkOarI/AAAAAAAAFFE/2TXKLOHVVIM/s480/IMG_8632.JPG)
(https://lh4.googleusercontent.com/-HqPp4fUwcnU/UhVH2h7kIzI/AAAAAAAAFT0/j9KmqkOciZg/s480/IMG_8688.JPG)
-
Eilen kävin tuon elokuvan katsomassa Jykylässä. Hieno kokemus.
-
Eipä ollu havaittavissa tyhjänpäivästä pullistelua. Miehet, ja se nainenki, tekivät sitä mihin heillä on intohimo ja muuta ei sitten tarvita. Jalat tuntuivat olevan tukevasti maassa, paitti sitten pyörän selässä "lennetään".
-
Hyvä pätkä oli juu, Turussa ei hätäsesti poistuneille ilmaislippuja jaettu, vaikka tekstitykset olivatkin ihan miten sattuu. Koitin olla välittämättä ja keskittyä olennaiseen ;D
-
Moi!
Viime viikon loppuna kyseinen elokuva pyöri Hyvinkäällä ja pitihän se mennä katsomaan. Sattui olemaan 3D versio, vaikka se ei minusta tuonut mitään lisäarvoa elokuvalle (paitsi tekstejä oli hankalampi lukea). Hieno elokuva ajajista, jotka eivät aja rahapalkintojen toivossa vaan kunniasta.
Elokuvan keskeinen henkilö Guy Martin, joka loukkaantui 2011 kuvatun elokuvan lopussa, oli tänä vuonna (2014) ajetuissa Man saaren TT kisoissa jälleen toisena.
Ei voittoa vieläkään... olisi jo suonut voiton!
t. Kimmo