Gruppo MOTO GUZZI Finlandia Foorum

Yleinen keskustelu => Tekniikkapalsta => Aiheen aloitti: - Maaliskuu 27, 2008, 13:46:53 ip

Otsikko: Jackalin vilkut
Kirjoitti: - Maaliskuu 27, 2008, 13:46:53 ip
Hajosi Jackalin takavilkun varsi. Se musta ja muovinen. Aloin miettimään jos olisi mahdollista vaihtaa koko vilkut metallisiin cromivilkkuihin. Jotenkin toi muovi alkoi nyppimään.
Onkos kukaan moista tuunausta harrastanut? Sopiikohan siihen jotkut custom osat, vai onkos niitä Guzzilla omia. Kiitoksia etukäteen jos, joku jaksaa vastata.
Otsikko: Jackalin vilkut
Kirjoitti: NorgeGTL - Maaliskuu 28, 2008, 04:28:07 ap
Vain taivas on rajana... eli kaikki käy teknisesti... tyyli on sitten jo enempi katsojan silmässä...
Otsikko: Jackalin vilkut
Kirjoitti: - Maaliskuu 28, 2008, 04:58:20 ap
Aivan joo. Tarkoitin että jos olisi jollain tiedossa mahdollisimman samanäköiset, mutta kromiset. Että silleen.
Otsikko: Jackalin vilkut
Kirjoitti: Marko - Maaliskuu 28, 2008, 07:31:50 ap
En tiedä minkälaiset on jakaalin originaalit, mutta mites esim tämmöset:

(http://www.sd-tec.de/bilder/artikel/30751660-z.jpg)

Stein Dinseltä löytyy, tuolta lisää -> http://www.stein-dinse-shop.com/ (http://www.stein-dinse-shop.com/)
Otsikko: Jackalin vilkut
Kirjoitti: TunturiTT - Maaliskuu 28, 2008, 07:41:23 ap
Lainaus käyttäjältä: Pekka Oulusta
shakaalimiäs kirjoitti:
Lainaus
Aivan joo. Tarkoitin että jos olisi jollain tiedossa mahdollisimman samanäköiset, mutta kromiset. Että silleen.

Muovi siellä kromin allakin taitaa nykyään olla, kuitenski katselet sellaiset liki samannäköiset mutta lyhemällä varrella. Kannattaa varmistaa että ovat sitten E hyväksyttyjä.

pekka
Itsellä oli viime kesänä Dicen Alienit = Kellermankopiot. Vilkun runko oli sinkkivalua tms, joka sitten aiheuttikin mukavan yllätyksen-> Maadoitus oli suoraan vilkun rungon kautta :vau: Tietenkin huomasin tämän vasta sitten, kun olin jo muuttanut vilkkureleen pienois_kärkien_hitsauslaitteeksi. Kiva juttu, kun vilkkuun menee silti kaksi johtoa, tietenkin samanväristä..
Otsikko: Jackalin vilkut
Kirjoitti: Antsu - Maaliskuu 28, 2008, 07:51:49 ap
Tai tuommoinen. Onhan näitä varrella tai ilman. Mulla on tuommoiseen laitettu kello sisään. Ja toi on peltiä.

http://www.storm-motor.fi/shop/PublishedService?file=&pageID=3&action=view&groupID=2539&OpenGroups=2539 (http://www.storm-motor.fi/shop/PublishedService?file=&pageID=3&action=view&groupID=2539&OpenGroups=2539)
Otsikko: Jackalin vilkut
Kirjoitti: - Maaliskuu 28, 2008, 08:56:31 ap
Do-diii. Molemmat näyttää hyvältä, pitää varmaan mennä vilkkukädessä Stormille ihmetelemään.
Varmaan menee myös  etuvilkut, jotta näyttääpi komialta.
kiitoksia vaan kovasti.